Час роботи акумулятора iPhone 13. Чи задоволені ви часом автономної роботи вашого iPhone?

Звіт про потужність екрану iPhone 13 серії Apple, час автономної роботи. Пристрої з тривалим терміном служби

Після нашого попереднього огляду нового чіпа A15 в iPhone 13 серії, який надзвичайно вразив нас своєю ефективністю, ми пообіцяли наступного разу детальніше розглянути час автономної роботи нового телефону і те, як нове покоління дисплеїв і ефективність екрану пов’язані з ефективністю SoC і збільшеною продуктивністю батарея ємності цього покоління.

Цьогорічна нова серія iPhone 13 виявилася надзвичайно багатообіцяючою з точки зору часу автономної роботи, оскільки Apple покращила цей аспект пристроїв за допомогою цілої низки різних удосконалень. Усі нові телефони оснащені дисплеями нового покоління, особливо нові моделі Pro, які мають нові дисплеї зі змінною частотою оновлення, а також збільшену ємність акумулятора. Після кількох важких днів тестування акумулятора життя ми можемо зробити деякі дуже позитивні висновки:

LTPO Нові OLED-випромінювачі?

Однією з найпомітніших нових технологій, впроваджених на пристроях цього року, стало додавання “Pro Motion” до нових моделей iPhone 13 Pro та Pro Max, що забезпечує високу частоту оновлення дисплеїв, яка досягає 120 Гц. Apple тут також приєднується до клубу LTPO VRR, що означає, що нові телефони представляють змінну частоту оновлення панелі, причому Apple обіцяє, що нові дисплеї варіюються від 10 до 120 Гц в наборі доступних дискретних частот оновлення – подібно до того, що ми бачили на HOP-дисплеях Samsung в Note20 Ultra в минулому році, і Galaxy S21 Ultra в цьому році.

Окрім технології VRR, телефони цього року також отримують нові більш фундаментальні технології панелей, такі як нові OLED-випромінювачі, що дозволяють або знизити енергоспоживання, або збільшити максимальну пікову яскравість. Щоб дослідити цю частину більш детально, ми переглянули наші криві потужності яскравості різних пристроїв, щоб мати краще уявлення про те, що відбувається під капотом.

Щоб уникнути плутанини з розмірами дисплеїв, ми обмежимо порівняння традиційно ідентичними форм-факторами Apple між поколіннями, починаючи з iPhone 11 Pro, за яким слідують обидва покоління iPhone 12 і 12 Pro, а також нові iPhone 13 і 13 Pro.

Почнемо з того, що може дещо здивувати, – це той факт, що в обох серіях iPhone 12 і 13 моделі Pro споживають більше енергії, ніж їхні непрофесійні аналоги. Ми пропустили це вимірювання в нашому огляді минулорічних телефонів, тому це стало для мене певною несподіванкою. Вимірювання даних кілька разів дало однакові результати, а регресійне тестування з іншими даними про енергоспоживання, такими як потужність процесора, показало майже однакові цифри між телефонами, тож це не було різницею в методології. Щодо того, чому це відбувається, особливо на 12-й серії, мені не зовсім зрозуміло. Ходили чутки, що 12 Pro був першим 10-бітним дисплеєм від Apple, і це мало б певний сенс, враховуючи збільшене енергоспоживання в порівнянні з моделями 12 і 11 Pro, однак ми так і не змогли належним чином перевірити це.

На iPhone У 13-й серії є кілька складних особливостей, які слід врахувати: По-перше, iPhone 13 Pro та його LTPO-панель помітно знижують мінімальне базове енергоспоживання телефону приблизно на 100 мВт. Це не є несподіванкою, оскільки це те, що ми спостерігали на LFD-дисплеях Samsung – однак з тією різницею, що Apple, схоже, не накладає жодних обмежень на свій накопичувач з низькою частотою оновлення, тому в цьому відношенні Apple, безумовно, впроваджує тут безкомпромісну реалізацію VRR 120 Гц. Хоча 100 мВт звучить небагато, при використанні телефонів з низькою яскравістю екрану це може становити великий відсоток від загального енергоспоживання пристрою і значно збільшити час автономної роботи для нових моделей iPhone 13 Pro.

По-друге, для звичайної моделі iPhone 13 я очікував, що Apple, по суті, просто успадкує торішню панель iPhone 12 Pro і встановить її в пристрої, що не належать до категорії Pro, цього року, оскільки саме так Apple принаймні рекламувала нові телефони. Однак, дивлячись на криві потужності тут, ми бачимо, що це дуже різні покоління панелей, причому новий iPhone 13 демонструє помітне зниження потужності, що пов’язано з новим поколінням, більш ефективним матеріалом OLED-випромінювача. Стрибок тут надзвичайно великий і порівнюється з новим стрибком ефективності випромінювача, який ми спостерігали на S21 Ultra в цьому році.

Якщо порівнювати 13 і 13 Pro, то криві у телефонів зовсім різні – в той час як 13 Pro використовує менше енергії для відображення повного білого кольору до 140 ніт, звичайний 13 стає більш ефективним після цього. Ми також бачимо різні форми кривих, що означає, що телефони керуються по-різному з точки зору ШІМ і напруги емітера. Не маючи більше технічних знань, я не можу належним чином пояснити ці результати, лише можу сказати, що вони узгоджуються між собою.

Ще одна річ, яку слід додати – це той факт, що в цьогорічних моделях Pro Apple нарешті додала спеціальний режим високої яскравості, який працює лише при високій яскравості навколишнього середовища. 13 Pro, в ручному режимі яскравості, підніметься лише до 853 ніт. У режимі автоматичного регулювання яскравості в темному середовищі екран масштабується до 625 ніт, тоді як у яскравому середовищі він пропонує повністю приголомшливі 1059 ніт, виконуючи і перевищуючи обіцянку 1000 ніт, яку рекламувала Apple.

Більші акумулятори

Apple згадувала, що нові iPhone працюють довше, ніж їхні попередники, але, як завжди, це були їхні власні “внутрішні показники використання” в годинах. Фізично нові телефони оснащені більш ємними акумуляторами, і після перших розряджень ми можемо отримати певне уявлення про їхню ємність:

Відмінності тут залежать від конкретної моделі – 13 mini і 13 Pro отримали найменше збільшення на 8 і 10% відповідно. Звичайний iPhone 13 бачить більший приріст на 14.6%, в той час як Pro Max, безумовно, бачить найбільший приріст потужності покоління на 18%. Що стосується абсолютної ємності, то, хоча Apple збільшила її на значні суми, порівняно, телефони все ще мають досить мізерні акумулятори, особливо в порівнянні з конкурентами Android, де очікується, що невеликий телефон матиме щонайменше 4000 мАг, а великі телефони, здається, стандартизовані близько 5000 мАг. Нові моделі Pro цього року також надзвичайно важкі, як через нові камери, так і через більші акумулятори – я не хочу знати, наскільки більше вони важили б, якби у них були ще більші акумулятори.

Перезавантажте свій iPhone 13

Один з найпростіших способів вирішити проблеми з iPhone 13 – перезавантажити його. Це очистить поточну використовувану пам’ять і вимкне будь-які програми, які ви могли відкрити та запустити у фоновому режимі. Ви можете перезавантажити iPhone 13, натиснувши та утримуючи кнопку живлення та кнопку зменшення гучності.

Після того, як з’явиться меню, посуньте опцію живлення вправо, і пристрій повністю вимкнеться. Після того, як пристрій вимкнеться, натисніть і утримуйте кнопку живлення, щоб перезавантажити його. Коли пристрій завантажився, намагайтеся стежити за програмами, які ви відкриваєте. Чим більше програм ви відкриваєте і не закриваєте, тим більше вони будуть використовувати ваш акумулятора телефону у фоновому режимі. Це особливо актуально для таких програм, як Spotify. та інші програми з налаштуваннями фонового оновлення. Якщо після перезавантаження батарея все ще швидко розряджається, час переходити до наступного кроку.

Вимкнення програм, що розряджають акумулятор

Як ми вже згадували вище, програми можуть розряджати ваш акумулятор швидше, ніж будь-що інше. Тому завжди корисно стежити за тим, які програми використовують найбільше заряду акумулятора. На щастя, Apple зробила так, щоб було дуже легко побачити, які програми використовують енергію вашого телефону найбільше.

Щоб перевірити рівень заряду акумулятора, відкрийте меню налаштувань iPhone 13 і перейдіть до розділу “Акумулятор”. Тут ви можете перевірити, коли ваш телефон востаннє був заряджений до 100%, а також які програми використовували батарею у фоновому режимі. Apple розробила свій iPhone, щоб розбити використання на основі останніх 24 години, а також за останні 10 днів. Якщо ви прокрутите список вниз, ви побачите програми, які використовують ваш акумулятор на основі їх загального використання.

Такі програми, як Google Maps, Apple Maps та інші, які оновлюються у фоновому режимі, часто знаходяться у верхній частині цього списку. Крім того, якщо ви граєте багато ігор на своєму iPhone, ви можете побачити їх тут. Ви можете вибрати кожну програму, щоб переглянути більш детальну інформацію про неї, включаючи те, скільки екранного та фонового заряду вона використала.

Якщо ви хочете змінити кількість енергії, яку використовує програма, спробуйте змінити налаштування сповіщень у відповідних параметрах програми, як це описано в документі підтримки Apple. Якщо ви не користуєтеся програмою, але вона витрачає багато заряду акумулятора, ми рекомендуємо видалити її.

Зміна налаштувань відстеження місцезнаходження

Ще один хороший спосіб заощадити трохи заряду акумулятора – змінити налаштування місцезнаходження iPhone 13. За замовчуванням, коли ви встановлюєте новий додаток, він повинен запитати вас, чи хочете ви дозволити йому використовувати ваше місцезнаходження під час використання програми, постійно або ніколи. Якщо ви вирішили дозволити програмам використовувати ваше місцезнаходження постійно, вони можуть постійно пінгувати ваш місцезнаходження телефону, щоб відстежувати ваші пересування та збирати дані про місця, які ви відвідуєте.

Хоча є що сказати про аспект конфіденційності використання таких налаштувань місцезнаходження, їх увімкнення також призводить до значного розряду акумулятора. Тому ми рекомендуємо вимкнути відстеження місцезнаходження для будь-яких додатків, які не потребують цього, або налаштувати їх на використання лише тоді, коли програма відкрита. Очевидно, що це не завжди корисно, оскільки деяким програмам потрібне ваше місцезнаходження постійно. Щоб змінити використання місцезнаходження програми, відкрийте меню налаштувань iPhone 13, а потім прокрутіть вниз до програми, для якої ви хочете змінити налаштування. Потім ви можете натиснути опцію “Місцезнаходження”, щоб вибрати між різними налаштуваннями використання.

Приголомшлива тривалість роботи від акумулятора

Новий, більший акумулятор iPhone 13 Pro Max – це потужний звір, якого нелегко вибити з колії. Apple заявляє, що він працює 2.На 5 годин довше, ніж у iPhone 12 Pro Max. Він, безумовно, більший: він займає 18.На 5% більше. Це означає, що він трохи більше ніж на третину більший за акумулятор MacBook Air.

MacBook Air має майже 50 години від акумулятор життя. На телефоні це вражає.

Цей компроміс на користь великих і товстих айфонів з кращими акумуляторами – гарне рішення з боку Apple. Є місце для всієї техніки та об’єктивів без шкоди для акумулятора. Акумулятор iPhone 13 Pro Max трохи більший, ніж у Nintendo Switch, і якщо ви геймер, ви знаєте, яку витривалість це означає.

iphone, батареї, годин, ваш, життя

Відгуки надходили від користувачів, які знімали в 4k, використовуючи максимальну яскравість, з більш ніж 7 годин дуже інтенсивного використання екрану і не бачать попередження про низький заряд акумулятора протягом усього дня і всієї ночі. Телефон працює до другого дня без підзарядки.

Це зручно в напружений день або під час тривалої поїздки чи перельоту, коли вам не потрібно підключатися до мережі до самого приїзду, якщо навіть після цього.

iphone, акумулятора, годин, ваш, життя

Ви можете спокійно вийти з дому, не турбуючись про заряд акумулятора і не думаючи про те, чи зарядили ви свій телефон і ваш павербанк.

Біонічний процесор A15 є швидким і додає ефективності телефону та його і без того потужному акумулятору життя.

Фантастична камера для зйомки в умовах низької освітленості

Як ми вже говорили вище, це просто питання більшого екрану та довшого акумулятора життя якщо ви обираєте між iPhone 13 і Pro Max. Процесори та камери ідентичні, хоча Pro Max забезпечує більш чіткі фотографії, коли ви збільшуєте деталі.

Але якщо ви переходите з торішнього iPhone або навіть старішої моделі, камера iPhone 13 вразить вас своєю чудовою чіткістю і точністю передачі кольору.

При яскравому світлі майже всі камери працюють з максимальною віддачею. Але при поганому освітленні iPhone 13 відверто чудовий, захоплюючи більше деталей і з ще кращою передачею кольору у вечірніх або темних умовах, якщо порівнювати з iPhone 12 Pro Max.

Вся справа в об’єктивах і ШІ, який обробляє тіні і світлі ділянки. iPhone 13 знімає і те, і інше, не намагаючись висвітлити тіні. В результаті ви отримуєте ледь помітно різкіші фото, з меншим рівнем шуму та більшою точністю експозиції, тону та кольорів.

На екрані телефону ви можете не помітити різниці, але якщо зазирнути в пікселі, деталі на Pro Max можуть вас вразити. Наразі це найкращий на ринку режим для зйомки найкращих фотографій в умовах недостатнього освітлення.

До речі, про пікселі, камера тепер має функцію автофокусування, яка автоматично перемикається в режим макрозйомки на відстані 10 см від об’єкта зйомки.

На відео ви можете знімати відео у форматі “ProRes” на Pro Max, і якість відео прекрасна, завдяки стабільності на основі датчика, що забезпечує чудові кадри при будь-якому рівні освітленості, з яким ви працюєте. Ви також отримуєте кінематографічний режим, новий режим камери. Кінематографічний режим схожий на портретний режим для відео.

“Профілі зображень” – це новий режим в камері, який як би додає ваш фірмовий вигляд до того, як ваш iPhone 13 Pro Max знімає фотографії. Ви можете вмикати та вимикати його. Ви можете вибрати один з них, і всі ваші фотографії будуть мати яскраву яскравість, прохолоду, теплоту або переливи кольорів під час зйомки, замість того, щоб застосовувати фільтр після зйомки.

По суті, вам, можливо, більше не доведеться редагувати, щоб додати свій бренд або тему до фотографій. Всі вони матимуть такий уніфікований вигляд. Готовий до Instagram!

Ось наш підсумок про iPhone 13 Pro Max: найкращий акумулятор і, на момент написання цієї статті, найкраща система камер, яку ви можете отримати в смартфонах.

iphone, акумулятор, годин, ваш, життя

Краща ефективність завдяки оптимізації апаратного забезпечення

Якщо поглянути на ширші тенденції в розробці чіпсетів Apple, то стає зрозуміло, що продуктивність, а точніше, продуктивність на ват, покращується, але абсолютний приріст сповільнюється. Безумовно, Apple зробила стрибок вперед з серією iPhone 13, як з продуктивністю, так і з ефективністю, і продовжила цю тенденцію в iPhone 14. Однак багато з цих досягнень в енергоефективності також є побічним продуктом таких елементів, як більш економні дисплеї, будь то за рахунок абсолютного енергоспоживання або можливості знизити частоту оновлення. Ми бачили подібні переваги і для смартфонів Android з LTPO-дисплеями.

З дев’ятьма до 10 годин час роботи екрану, час автономної роботи більше не є причиною відкладати покупку iPhone.

На відміну від попередніх років, Apple також нарешті збільшує розмір акумулятора, що допомагає пом’якшити деякі ефекти компонентів, що роз’їдають батарею. Однак не можна заперечувати, що iPhone позбувся свого іміджу неефективного акумулятора. Навіть найнеефективніший смартфон на нашому тестовому стенді, iPhone 12, завершив сеанс тестування з залишком заряду близько 35% – незважаючи на виснажливий сеанс тестування.

У більш типовому випадку використання, від дев’яти до 10 годин часу роботи екрану не є чимось незвичайним для останньої серії iPhone 14. Це особливо вражаючий показник, враховуючи лідерство Apple у продуктивності та акумулятор, який на третину менший, ніж у більшості еквівалентних телефонів на Android. Якщо раніше вас відлякували проблеми з акумулятором, не хвилюйтеся, довговічність більше не є причиною уникати iPhone від Apple.

Справа в акумуляторі

Давайте розглянемо це в певному контексті. iPhone 12 mini повсюдно критикували за його жахливий час автономної роботи. “Чудова ідея, в кінцевому підсумку недосконала” – це загальна суть більшості оглядів.

Я не купив цей телефон, і, більше того, я уникав його через ці відгуки.

Тоді, у 2021 році, Apple випустила iPhone 13 mini, і світ несподівано відчув, що все стало на свої місця. Форм-фактор для однієї руки залишився – тільки цього разу він містив ще швидший та ефективніший чіп, що дозволило, нарешті, забезпечити цілоденну роботу від акумулятора.

Хороші часи. Крихітний смартфон Apple більше не розряджається о 5 вечора після помірного використання протягом дня!

На жаль, схоже, що його новознайдена витривалість має термін придатності, і якщо мій досвід є типовим, цей термін придатності настає набагато раніше, ніж можна було б сподіватися.

Час автономної роботи мого iPhone 13 mini поступово зменшується – дуже швидко. Швидка перевірка “Максимальної ємності” в “Налаштуваннях” показує, що вона все ще становить 96%, але реальне використання розповідає зовсім іншу історію.

Як я дійшов такого висновку

Я більше не є щоденним користувачем iPhone – я думаю, що важливо зізнатися в цьому.

Я боюся, що це пов’язано з територією. У міру розвитку мого бренду розширювався і спектр пристроїв, які я оглядаю, і в результаті у мене завжди є телефон Android, розміщений навпроти того, що тримає мій iPhone.

Цього року я користувався кількома телефонами на Android, і всі вони мали чудовий час автономної роботи, який часто перевищував два дні. Я також провів деякий час з iPhone 13 Pro Max на початку цього року, який має найкращий час автономної роботи смартфона, який я коли-небудь відчував.

Щоб було зрозуміло, я не очікую такого роду батарея продуктивність від iPhone 13 mini, але я хотів би, щоб він зберігав свою цілоденну річ. Мій не має. З плином часу батарея поступово розряджалася швидше, до того моменту, коли рано ввечері мені доводилося підключати її до зарядного пристрою. І перш ніж ви скажете мені, що це пов’язано з моїм бета-тестуванням, я можу підтвердити, що продуктивність акумулятора почала погіршуватися ще до того, як я встановив бета-версію iOS 16.

До бета-тесту я не міг прожити цілий день з iPhone 13 mini, і він став все більше розряджатися під час щоденного використання – особливо в порівнянні з телефонами на Android, які значно дешевші.

Чи є iPhone 13 mini раптом поганою покупкою?

Я усвідомлюю, що багато людей купили iPhone 13 mini, прочитавши і подивившись мої захоплені відгуки про нього. Я не шкодую про це, і він залишається чудовою покупкою для всіх, хто хоче мати телефон такого розміру.

айфон, батарея, годин, ваш, життя

Як я вже говорив раніше, ви просто не можете отримати стільки потужності або ергономічної радості від будь-якого іншого смартфона на ринку; iPhone 13 mini залишається в своєму класі. Однак, чим довше я користувався ним, тим більше я зрозумів, що вам потрібно збалансувати все, що є чудового в цьому телефоні, з тим, що є більш відчутною реакцією на деградацію акумулятора.

Я не думаю, що Apple зробила тут щось не так, це фізика. Акумулятор в iPhone 13 mini став меншим і забезпечує таку ж витривалість, як і новий. Він також живить чудовий дисплей і містить багато внутрішніх компонентів, які ви знайдете в iPhone 13 Pro і Pro Max. На його крихітних плечах багато чого лежить.

Всі акумулятори працюють гірше, поступово, з часом – iPhone 13 mini просто має менше місця для ігор, що робить його деградацію більш помітною. Я думаю, що це те, що я відчуваю на даний момент – і я хотів би знати, чи є інші власники iPhone 13 mini, які кивають на те, що я говорю сьогодні. Якщо це ви – будь ласка, долучайтеся до коментарів та думок власників!

Доля iPhone mini

Чутки продовжують припускати, що iPhone mini буде знято з запуску iPhone 14 в цьому році. Незважаючи на мої проблеми з акумулятором, це все ще засмучує мене. Однак є ще одна теорія, до якої я поступово прихиляюся, і це перенесення цього форм-фактора на наступний iPhone SE.

Це, ймовірно, станеться в 2023 році, і це дуже хороша новина для всіх, хто чекав, щоб купити “бюджетний” телефон Apple, але кому не подобаються великі рамки, Touch ID і тьмяний екран поточного SE.

The батарея продуктивність iPhone 13 mini міцно сидить на території iPhone SE, що робить проблему, яку я висвітлив сьогодні, спірним питанням у цьому світі. І, незважаючи на це, в наступному iPhone SE ми отримаємо нову фішку від Apple, яка, сподіваємось, продовжить тенденцію до покращення часу автономної роботи.

Отже, без паніки – ще не все втрачено для iPhone міні форм-фактор. Будемо сподіватися.

Leave a Reply